Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zaplanuj swój start

Dobierz odpowiedni sprzęt

W wyścigu mogą brać udział osoby poruszające się na technicznie sprawnych rowerach. Na dystansie GranFondo (129 km) i MedioFondo (75 km) uczestnicy mogą używać wyłącznie klasycznych rowerów szosowych, tzw. wyścigowych rowerów kolarskich, bez przystawek do jazdy na czas, z klasycznym napędem i sprawnymi hamulcami. Choć jest to kanon - przypominamy: rowery z napędem elektrycznym są zakazane.

Do jazdy na czas będą dopuszczone rowery szosowe (także rowery specjalistyczne) w odpowiednim stanie technicznym.

169__18K9844

Przygotowanie fizyczne

Każdy uczestnik imprezy powinien być odpowiednio przygotowany do zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem ogólnej sprawności fizycznej wspartej typową kolarską siłą i wytrzymałością. Zawodnik biorący udział w Bitwa Warszawska Tour musi być świadomy, iż spędzi "w siodle" od ok. pół godziny (jazda na czas) do kilku godzin, przejeżdżając w zależności od wybranego dystansu od ok. 45 km do ok. 130 km. Niektóre elementy trasy będą wymagały od uczestnika większego zaangażowania i koncentracji, wszystko po to, by w określonym tempie i komforcie pokonać swój wyścig.

Baza Imprezy

Mało kto wie, że w Polsce jest najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie.  Jego powierzchnia jest wielokrotnie większa nie tylko od Zamku Królewskiego na Wawelu, ale i zamku malborskiego, a nawet od całkowitej powierzchni obydwu tych warowni. Budynek ma 2250 m długości i zdarzało się, że w czasie pokoju mieszkało w nim do 20 tys. ludzi, a podczas oblężenia mógł on służyć jako schronienie (według różnych źródeł) nawet dla 60-100 tys. ludzi! Więcej -  zobacz film 

Partner Partner Partner Partner Partner